Nyfiken på församlingen? Kom och ställ dina frågor!

Några gånger per termin har vi i Ulriksbergskyrkan ”Steg in i församlingen” där en av våra pastorer berättar vad vår församling står för och vad vi vill. Har du funderingar på att gå med i vår församling eller är du bara nyfiken och vill veta mer om Ulriksbergskyrkan är detta ett perfekt tillfälle för dig.

Vi kommer att berätta om vår vision, vårt fokus, våra olika verksamheter, hur du på vår hemsida hittar mer information om oss samt hur du kan kan bli en del av vår gemenskap. Vi kommer också att berätta hur du, med dina förutsättningar, kan bli mer lik Jesus genom att utvecklas i din gudsrelation och i din tjänst för Gud.

Givetvis kan du också ställa de frågor du tycker är viktiga för dig, alla frågor är välkomna!

Nästa datum är inte bestämt – vi återkommer med uppdaterad information.

 

Läs om allt som är på gång >

Se hela kalendern >